خانه > وردپرس > آموزش وردپرس > آموزش درون ریزی قالب وردپرس با کمک فایل xml
درون ریزی قالب وردپرس با فایل xml

آموزش درون ریزی قالب وردپرس با کمک فایل xml

آموزش درون ریزی قالب وردپرس با کمک فایل xmlReviewed by ابوالفضل رمضان دوست on Jan 23Rating: 5.0

با آموزش درون ریزی فایل xml وردپرس و یا همان درون ریزی قالب وردپرس با استفاده از فایل xml در خدمت شما هستیم. گزینه های درون ریزی و برون بری در وردپرس امکان انتقال محتوای یک سایت وردپرسی را به یک وب سایت دیگر فراهم می آورد.

برون بری محتوای وردپرس (گرفتن بک آپ از محتوای وردپرس)

نقل و انتقالات در دو قسمت انجام می شود. ابتدا باید محتوای وب سایت را برون بری کنیم. برای این منظور به منوی “ابزارها” و زیر منوی “برون بری” میرویم و اقدام به برون ریزی می نماییم تا فایل xml دانلود شود.

درون ریزی فایل xml وردپرس

درون ریزی قالب وردپرس
درون ریزی قالب وردپرس

خوب حالا دیگر فایل xml دانلود شده است. این فایل را میتوانیم در هر سایت دیگری درون ریزی نماییم تا اطلاعات موجود در این سایت به سایت جدیدمان منتقل شود.

درون ریزی قالب وردپرس (درون ریزی فایل xml)

به منوی “ابزارها” و زیر منوی “درون ریزی” بروید و در آنجا گزینه “wordpress” را انتخاب کنید. در این لحظه از شما خواسته می شود تا افزونه وردپرس “wordpress importer” را نصب کنید. پس از نصب و فعال سازی آن باید فایل دارای پسوند xml را انتخاب کنیم و اقدام به بارگزاری کنیم.

درون ریزی فایل xml
درون ریزی فایل xml

پس از منتقل شده به صفحه جدید میتوانید کاربر جدید تعریف کنید و یا به همان صورت اقدام به درون ریزی نمایید. با تیک زدن گزینه “Download and import file attachments” نیز تمامی فایل های چند رسانه دانلود خواهند شد و تصاویر هم بعد از درون ریزی در سایت شما نمایش داده خواهند شد.

اگر در درون ریزی دچار مشکل شدید و درون ریزی نصفه انجام شد باید این روند را برای درون ریزی تکرار کنید تا بصورت کامل انجام شود.

درون ریزی ابزارک ها با فایل درون ریزی با پسوند (.wie)

اگر قالب شما دارای فایلی با پسوند .wie برای درون ریزی می باشد باید بدانید که این فایل برای درون ریزی ابزارک ها و سایدبارها بکار میرود و برای استفاده از آن باید افزونه Widget Importer & Exporter را نصب نمایید. این افزونه به شما کمک خواهد کرد تا هر زمان که مایلید از ابزارک های خود پشتیبان گرفته و در زمان مورد نیاز از آن استفاده کنید. برای درون ریزی کافی است به منوی ابزارها رفته و در منویی که با نام این افزونه تشکیل شده کلیک نمایدد تا به صفحه درون ریزی ابزارک ها وارد شوید. در آنجا فایل .wie مورد نظر را انتخاب نموده و اقدام به درون ریزی کنید.

درون ریزی روولوشن اسلایدر

اگر قالب شما از روولوشن اسلایدر استفاده میکند و در فایل های درون ریزی قالب شما نیز فایلی وجود دارد که مربوط به فایل درون ریزی اسلایدر قالبتان می باشد کافی است به منوی روولوشن اسلایدر بروید و روی گزینه Import Slider کلیک نموده و فایل مورد نظر را انتخاب کنید، سپس اقدام به درون ریزی اسلایدر نمایید. همچنین شما می توانید هر زمان که لازم دیدید از اسلایدرهای خودتان بک آپ بگیرید. توصیه می شود پس از انجام تغییرات در اسلایدر از طریق گزینه Export از آنها بک آپ بگیرید و در کامپیوترتان نگهداری کنید. فایل های بک آپ بصورت فایل زیپ دانلود خواهند شد. پشتیبان گیری از فایل های اسلایدر به شما کمک میکند تا هر زمان اسلایدرتان دچار مشکل شد اقدام به درون ریزی مجدد آن نمایید.

آموختن این مورد در طراحی سایت وردپرس بسیار اهمیت دارد. همینطور مطالعه موراد زیر میتواند برای شما سودمند باشد.

 

  1. آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست (کامپیوتر)
  2. آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل
  3. آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین
  4. آموزش نصب قالب وردپرس
  5. آموزش نصب افزونه وردپرس
  6. دانلود قالب وردپرس

 

منبع: گیل تم

مشاوره خرید قالب وردپرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

امتیاز به این سایت

امتیاز به این صفحه